2M Kablo Fiyat Listesi 2021

Alçak Gerilim Kabloları Enstrumantasyon Kabloları TKF Kablo Kontrol Kabloları Enerji Kabloları Gemi & Yat Kabloları Dahili Telefon ve Yangın Alarm Kabloları Bilgi İletişim Kabloları BUS Kablolar Servo Motor Kabloları Koaksiyel Kablolar

2M Kablo Fiyat Listesi
2M Kablo Fiyat Listesi

Enstrumantasyon Kabloları

Proses otomasyon uygulamalarında ölçüm ekipmanlarını izlemek için kullanılan bu kablolar aynı zamanda  petrol arama, çimento, kâğıt, çelik, enerji üretimi, petrokimya tesisleri ve termik santrallerdeki güvenlik sistemlerinde iletişim ve enstrümantasyon uygulamalarında kullanılır. Elektromanyetik korumanın gerekli olduğu yerlerde bireysel olarak ve/veya genel olarak ekranlanmış bükümlü çiftler/üçlü/dörtlü tipleri mevcuttur. İstek üzerine HFFR ve/veya yangına dayanıklı tipleri mevcuttur.

 • Genel Ekranlı – Zırhsız Kablolar
 • Genel Ekranlı – Zırhlı Kablolar
 • Bireysel Ekranlı – Zırhsız Kablolar
 • Bireysel Ekranlı – Zırhlı Kablolar
 • FireKab Enstrumantasyon Kabloları
 • PAS 5308 Kabloları

Kontrol Kabloları

Binalardaki birçok uygulamada kontrol sistemlerinin sinyal aktarımı için kullanılır. Bu kablolar 300/500 V ile ve 0,14 mm² ila 2,50 mm² kesiti ile çalışır. Uygulama ihtiyacına bağlı olarak PVC, HFFR veya TPU kılıflı, tavlı veya kalaylı bakır, ekranlı veya ekranlı olmayan tipleri mevcuttur. HFFR versiyonları yangın durumunda daha az yanıcı olup, çoğunlukla kendi kendine söner, düşük duman yoğunluğuna sahiptir. Yangın sırasında zehirli ve aşındırıcı gazlar yaymazlar.

 • Kontrol Kabloları
 • PVC Kontrol Kabloları
 • Halojensiz Kontrol Kabloları

Enerji Kabloları

Kablo  borusu içinde, sıva altında ve/veya üzerinde olacak şekilde  kapalı kuru mekanlarda, dağıtım panolarında, sabit uygulamalarda aydınlatma ve enerji kabloları olarak kullanılır. 300V ile 1kV aralığında çalışır. Harmonize tipleri bina telleri olarak kullanılır. Halojensiz ve alev geciktirici versiyonları, yangın sırasında aşındırıcı olmayan ve yüksek oranda görünür ortam sağlar. Zırhlı ve / veya yangına dayanıklı modeller talep üzerine temin edilebilir.

 • Zırhsız Enerji Kabloları
 • Zırhlı Enerji Kabloları
 • FireKab Enerji Kabloları

Gemi & Yat Kabloları

Uygulamaya bağlı olarak, bu kablolar deniz taşıtlarında güç, iletişim ve enstrümantasyon amaçlı kullanılır. Ekran tipleri, sinyali elektromanyetik parazitlerden korur ve sinyal kalitesinde devamlılık sağlar. Halojensiz ve alev geciktirici yapılar, yangın sırasında aşındırıcı olmayan ve yüksek oranda görünür ortam sağlar. Ek olarak, bu kablo grubundaki FireKab serisi kablolar yangın koşullarında en az 180 dakika devre bütünlüğü  sağlayacak özel tasarıma sahiptir.

Dahili Telefon ve Yangın Alarm Kabloları

Bu kablolar TS IEC 60189-2 standartlarına uygun olarak üretilmekte olup, sabit uygulamalarda, panolarda veya abone dağıtım sistemlerinde kullanılmaktadır. Uygulama ihtiyacına bağlı olarak, tavlı veya kalaylı bakır iletkenli, PVC veya HFFR dış kılıflı, ekranlı veya ekransız tipler mevcuttur. HFFR versiyonları yangın durumunda daha az yanıcı olup, çoğunlukla kendi kendine söner, düşük duman yoğunluğuna sahiptir. Yangın sırasında zehirli ve aşındırıcı gazlar yaymazlar.Yangına dayanıklı kablolar, yangına karşı güvenlik düzenlemelerinin olması gereken; insan popülasyonunun yüksek olduğu okullar, hastaneler, stadyumlar ve alışveriş merkezleri gibi iç ve dış mekanlarda kullanılır. İletişim, havalandırma, aydınlatma ve sesli anons sistemlerinde acil çıkış yolu, ekipman ve cihazlarında tercih edilebilir. Ekran tipleri, sinyali elektromanyetik parazitlerden korur ve sinyal kalitesinde süreklilik sağlar.

 • Dahili Telefon Kabloları
 • Yangın Alarm Kabloları
 • Endüstriyel Elektronik Kabloları

Bilgi İletişim Kabloları

Bilgi İletişim kabloları otomasyon sistemlerinde, bilgisayar ağlarında ve elektronik kontrol sistemlerinde veri iletişimi için kullanılır. Kullanım alanına göre; PVC, PE, HFFR, TPU kılıflı, zırhlı ve ekranlı olarak üretilebilir. Bu kablolar yüksek iletim hızlarına sahip, yüksek hızlı ağlarda kullanım için tasarlanmıştır. Ethernet kabloları için, uygulanacak kablo uzunluğu ISO / IEC11801 ve EN 50173’e göre 90m’yi geçmemelidir. RS 485 veya benzeri protokoller için tasarlanmış kablolar için 1 km’den daha uzun iletim uzunluklarına izin verilerek zırhlı, zırhsız olarak iç ve dış mekan uygulamaları için üretilebilir.

 • CAT Kabloları
 • RS 232 – 422 Kabloları
 • RS – 485 Kabloları
 • LOAD CELL Kabloları

BUS Kablolar

BUS kabloları, endüstriyel otomasyon sistemlerinin BUS topolojilerinde yüksek hızlı veri iletimi için kullanılır. Birçok sensör ve aktüatörü tek bir hatta bağlayabilen bu kablolar; kolay, uygun maliyetli kurulum ve hızlı veri alışverişi sağlar. Endüstrinin her alanında proses kontrol ihtiyaçlarında kullanılırlar. 
Bu kablolar dahili sabit uygulamalar için tasarlanmıştır. İhtiyaç halinde bu kablolar, dinamik kablo kanalları gibi esnek ve / veya takip eden uygulamalar için tasarlanabilir. BUS kabloları ISO 11898 ve IEC 61158’e göre standardize edilmiştir.

Servo Motor Kabloları

Servo Motor Kabloları frekans kontrollü büyük güç sürücü sistemleri için geliştirilmiştir. Yüksek elektromanyetik girişim sinyallerinin ve parazit sinyallerin etkisini azaltarak frekans dönüştürücüleri ile büyük motor sürücüleri arasında yüksek güç transmisyonu için bağlantı kablosu olarak kullanılırlar. Elektromanyetik korumaya uygun, çift ekranlı, düşük kapasiteli esnek yapısı ile dar mekanlarda kullanıma uygundur.

Kullanım alanları; Endüstriyel tesisler, kağıt endüstrisinde ve ambalaj sanayinde, imalat ve montaj sanayi tesislerinde, endüstriyel pompalarda, klima ve havalandırma sistemlerinde, kimya, otomotiv, gıda endüstrisinde, taşıma bantlarında motor besleme kablosu olarak kullanılır.

Siyah renkli dış kılıflı versiyonları UV dayanımına sahip kuru, nemli, ıslak alanlarda, asidik ve yağlı ortamlarda, orta derecede mekanik zorlamaların olduğu yerlerde, sabit montaj için iç ve dış mekanlarda doğrudan gömme için kullanıma uygundur. HFFR tipleri yangın durumunda daha az yanıcıdır, çoğunlukla kendi kendini söndürür ve düşük duman yoğunluğuna sahiptir. Yangın sırasında zehirli ve aşındırıcı gazlar yaymazlar.

Koaksiyel Kablolar

Zayıf enerjili ve uzun iletim hatlarında gerekli olan CATV, CCTV, uydu,askeri standartlara uygun uygulamalarda; yüksek frekanslı analog ve dijital iletim için kullanılır. Uygulamaya bağlı olarak, bu kabloların karakteristik empedansı 50 veya 75 ohm olabilir.  Ekranlama yapısı, kullanılacak yerdeki gereken verimliliğe göre daha karmaşık olabilir  (Trishield / Double Braid gibi) HFFR versiyonları yangın durumunda daha az yanıcı olup, çoğunlukla kendi kendine söner, düşük duman yoğunluğuna sahiptir. Yangın sırasında zehirli ve aşındırıcı gazlar yaymazlar.

(Visited 129 times, 1 visits today)
Call Now ButtonTıkla Hemen Ara