İnternet Kablolarının Türleri

İnternet Kablolarının Türleri

HDMI kabloları, analog kablolara göre parazite ve parazite daha az TKF Kablo eğilimli dijital bir bağlantı sağlar. Bir HDMI kablosu kullanıldığında, ses ve video dijital olarak aktarılır. Bu, analogdan dijitale dönüştürmeyi ortadan kaldırarak daha net bir görüntü ve kaliteli ses sağlar. 3

İnternet Kablolarının Türleri
İnternet Kablolarının Türleri

Ethernet kablosu

Bir Ethernet kablosu bir bilgisayarı, bir dizüstü bilgisayarı ve hatta bir oyun konsolunu bir yönlendiriciye veya modeme bağlar. Bilgisayarların birbirleriyle iletişim kurabilmesi ve birinden diğerine veri aktarabilmesi için geniş bant sinyalleri gönderir ve alır. 1 Bilgisayarların İnternet üzerinden veri aktarmak için kullandıkları en yaygın araçlardan biridir. Bununla birlikte, “çapraz kablo” adı verilen özel bir Ethernet kablosu türü, iki bilgisayarı doğrudan birbirine bağlar ve bu nedenle verileri aktarmak için bir modeme veya yönlendiriciye ihtiyaç duymaz.

Koaksiyel kablo

Bir Koaksiyel Kablo, çoğunlukla bir kablo kutusunu veya modemi duvardaki gelen bağlantı portuna bağlamak için kullanılan bir kablodur. Bunlar, tipik olarak bağlantının ortasında küçük bir pimi olan ve vidalanan analog veya basınç nedeniyle bastıran ve bağlı kalan dijital olabilir.

Koaksiyel kablolar birkaç parçadan oluşur: 2

  • Verileri gerçekten ileten merkez kablolama olan bir iletken
  • Sinyali elektriksel parazitten korumak için iki ila üç katman koruma
  • Ve kabloyu fiziksel olarak koruyan ceket adı verilen bir katman

HDMI kablosu

HDMI, “Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü” anlamına gelir ve ses ve video verilerini tek bir kabloda iletmek için bir HDMI kablosu kullanılır. HDMI kabloları, aşağıdakileri içeren cihazları bağlamak için kullanılır:

  • HDTV’ler
  • Dvd oynatıcılar
  • Blu-Ray oynatıcılar
  • Dizüstü bilgisayarlar
  • Video oyun sistemleri

Bir kablo tertibatı , bir veya daha fazla elektrik kablosunun ve bunlara karşılık gelen konektörlerin bileşimidir . [1] Bir kablo tertibatı, iki cihazı bağlamak için uygun olmayabilir, ancak kısmi bir ürün olabilir (örneğin , muhafazaya monte edilmiş bir konektörle baskılı devre kartına lehimlenebilir ). Kablo tertibatları, birçok terminali birbirine bağlamak için kullanılan bir kablo ağacı veya kablo demeti şeklini de alabilir .

Kablo terimi başlangıçta , büyük gemileri demirlemek için kullanılan güçlü ve kalın bir hat oluşturmak için birden fazla halatın birleştirildiği belirli uzunlukta bir deniz hattına atıfta bulundu . Elektrik teknolojisi geliştikçe, insanlar çıplak bakır tel kullanmaktan, kablo gruplamalarına ve mekanik kablolara benzeyen çeşitli kılıflama ve zincirleme yöntemlerine geçtiler, bu nedenle bu terim elektrik kabloları için benimsendi . 19. yüzyılda ve 20. yüzyılın başlarında, elektrik kablosu genellikle bez, kauçuk veya kağıt kullanılarak yalıtıldı. Günümüzde yüksek güvenilirlikli güç kabloları dışında genel olarak plastik malzemeler kullanılmaktadır. Bu terim ayrıca elektriksel iletişimde kullanılması nedeniyle iletişim ile ilişkilendirilmiştir.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Call Now ButtonTıkla Hemen Ara