Aracınız İçin Doğru Kabloyu Bulun

Aracınız İçin Doğru Kabloyu Bulun

Elektrikli arabaya sahip olmanın önemli bir parçası,  ev şarj kablolarıdır ; sonuçta, hiç bir yere gitmeyeceksin! Ancak kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz, TKF Kablo hepsi çeşitli güç değerleri ve konektörlere sahip birçok farklı türde EV şarj kablosu var mı? Bir elektrikli otomobil şarj kablosu satın alırken her zaman göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, elektrikli aracınızın sizin için en iyi EV şarj kablosu türlerini belirlemesi için teknik özellikler ve gerekliliklerdir.
Aşağıdakiler, elektrikli otomobiller için farklı tipte EV şarj kablolarının temellerini kapsayacak ve size bazı ucuz elektrikli şarj kablosu seçenekleri sunacaktır.

Aracınız İçin Doğru Kabloyu Bulun
Aracınız İçin Doğru Kabloyu Bulun

Şarj Hızları

Şarj hızı için yavaş, hızlı ve hızlı olmak üzere üç kategori vardır. Elde edebileceğiniz EV şarj kablosu güç türlerini belirlemek için güç değerine bakın. Yavaş (3kW’ın altında) ortalama 6-12 saat, hızlı (7kW – 22kW) 3 ila 4 saat sürerken, hızlı (50kW – 120kW) yaklaşık bir saatte tam şarj sağlayabilir.

Elektrikli Araç Kablo Çeşitleri

Mod 2

Bu tip şarj kablosu tipik olarak otomobil üreticisi tarafından sağlanır. Çeşitli versiyonlarda mevcuttur ve sürücüler araçlarını ev tipi bir priz ile şarj etmek için kullanabilirler. ICCB Kablo İçi Kontrol Kutusu olarak bilinen, konektör fişi ile araç fişi arasında iletişim kuran bir kutuya sahiptir.
Bazı EV şarj kabloları, NRGkick dahil olmak üzere çeşitli CEE soketleri için konektörlerle donatılmıştır. Bunlar, 22kW’a kadar bir şarj almanızı sağlar.

Mod 3

Bu tip şarj kablosu, elektrikli araç ve şarj istasyonunu birbirine bağlar. Genel olarak, şarj istasyonları Tip 1 veya Tip 2 fişi kullanmanıza izin veren tip 2 soketler sağlar , ancak Avrupa’daki standart Tip 2’dir.
Şarj etmek için Tip 2’den Tip 2’ye ( Renault ZOE, vb.) Veya Tip 2’den Tip 1’e (Nissan Leaf, vb.) Dönüştüren mod 3 kablosu.

Tür 1

7,4kW’a kadar güç oranı sağlayan tek fazlı konektör. Bu tür, Avrupa’da yaygın değildir ve çoğunlukla Asya ülkelerinde kullanılmaktadır. Bu nedenle, Avrupa’da bu tür şarj kablolarıyla kullanılabilecek daha az Tip 1 şarj istasyonu bulunmaktadır.Tip 1 Ürünleri Görüntüle

Tip 2

Avrupa’da bu, üç fazlı bir tasarım olan standart fiştir. Özel alanlarda 22kW’a kadar şarj seviyelerine ulaşmak yaygındır. Genel şarj istasyonlarını kullanmak 43kW’a kadar bir değere ulaşabilir. İstasyonların çoğunda Tip 2 soket bulunur ve tüm mod 3 kabloları ile uyumludur. Ancak, genellikle Tip 1’i de şarj edebilirler. CSS konektörlü
kombinasyon CSS
Kabloları, 170kW’a kadar güç oranına izin veren iki ekstra kontağa sahip yükseltilmiş bir Tip 2’dir.Tip 2 Ürünlerini Görüntüle

CHAdeMO

Bu tür kablolar 50kW’a kadar güç değerleri sunar. Honda, Mazda, Nissan, Mitsubishi, Toyota ve hatta Tesla gibi çeşitli markalarla uyumludurlar.
Tesla Süper
Şarj Cihazı Süper şarj cihazı modeli, Mennekes fişi olarak da bilinen değiştirilmiş bir Tip 2 şarj kablosu gerektirir. Bu kabloyla Tesla Model S,% 80 şarj için yalnızca 30 dakika sürer!

(Visited 27 times, 1 visits today)
Call Now ButtonTıkla Hemen Ara