Projeniz İçin En İyi Ethernet Kabloları

Projeniz İçin En İyi Ethernet Kabloları

Ethernet Kabloları

Tüm ethernet kabloları eşit yaratılmamıştır TKF Kablo . Ofisinizin veya bir müşterinin PoE kablolamasını seçiyorsanız, bunu en iyi sonuç için büyük bir niyetle yapmanız gerekir. Uygun PoE kablolamasının seçilmesi yalnızca mali sorumluluk için değil, performans ve hatta güvenlik için de önemlidir. Hafife alınacak bir görev değil.

Bilgisiz bir karar verme konusunda endişelenmeyin. İş için en uygun kablolamayı seçebilmeniz için sizin için hazırlanmış gerekli tüm kılavuzlara sahibiz.

Projeniz İçin En İyi Ethernet Kabloları
Projeniz İçin En İyi Ethernet Kabloları

En İyi PoE Kablolama Nasıl Seçilir

En iyi ethernet kablolarını ararken, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Yakın tarihli bir makalede, Networkworld , Amazon üzerinden satın alınan düşük kaliteli Cat5e ve Cat6 kablolamasını bildirdi. Bu, Amazon gibi güvenilir sağlayıcıların bile zaman zaman başarısız olabileceğini gösteriyor.

Görünüşe göre bu özel kablonun ucuz bir vinil ceketi ve zayıf bir şekilde bükülmüş alüminyum iletkenleri vardı. Oops!

Ethernet kurulumlarında yeniyseniz , merak ediyor olabilirsiniz: En iyi PoE kablolamasının ne olduğunu nasıl anlarsınız? Eh, kolay bir tanımlayıcı fiyattır.

Bir süre Amazon’da dolaşın ve suçluyu bulacaksınız. Düşük fiyatı, bazı müşterileri bir şans vermeye sevk etti, ancak alarm zillerini atması gerekiyordu. Kendi evinizde iş yaparken bu bir şeydir, ancak bir müşterinin işyerine yerleştirmek tamamen başka bir meseledir. Sadece köşeleri kesmenin getirdiği riske değmez.

Yorum zincirini takip ederseniz, kablo arızasıyla ilgili birden fazla müşteri şikayeti bulacaksınız. Diğerleri konektörlerin çıkarılmasından bahsetmektedir. Bağımsız yüklenicilere kabloyu çalıştırmaları için saat başı ödeme yaptığınızda, isteyeceğiniz son şey kablo arızalarıyla ilgili sorunlarla karşılaşmaktır.

Kendi kurulumlarınızda bu düşüşü nasıl önleyebileceğinizi ele alalım. Sonuçta, yüksek kaliteli kablo satın almayı teşvik etmek bir şeydir; onu tanımlamak başka bir şey.

Başlangıç ​​olarak, en iyi ethernet kablolarına yatırım yaptığınızdan emin olabileceğiniz 5 yolu listeleyeceğiz.

1. Muhafazadaki UL İşaretlerini arayın

Kalite belirtisi olarak aramanız gereken şeylerden biri, standart UL işaretleridir.

Underwriters Laboratory (UL) , küresel, bağımsız bir güvenlik bilimi şirketidir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, test etme, inceleme, belgelendirme, denetim ve onaylamaya odaklanırlar. Amaçları kamu güvenliğidir. Üreticilerin en iyi uygulamalara bağlı kalmasını sağlamayı amaçlayan standartlar geliştirerek çok sayıda sektörde çalışırlar.

Öyleyse standartlarının T’ye uyulup uyulmadığını nasıl anlarsınız? Aşağıdaki rozetleri arayın.

UL işareti, müşteriye ürünün uygun testlerden geçtiğini ve geçtiğini belirtir. Testler Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’da yapılmaktadır.

Bazı korsanlar markayı taklit etmeye çalışabilir, bu yüzden onlara iyice bakın ve onları hafızaya alın. Rozetlerin geçerli varyasyonlarını görüntülemek için UL web sitesine de gidebilirsiniz.

2. Plenum Dereceli Olup Olmadığını Kontrol Edin

Kontrol edilmesi gereken diğer bir özellik, bir kablonun genel derecelendirmesidir.

Oksijenin yangın tehlikelerini artırması şaşırtıcı olmamalıdır. Plenum Dereceli Ethernet Kabloları, klima santrallerine yerleştirilen her türlü kablo için gereken özel bir düşük alevli, düşük dumanlı yalıtım sürecini gösterir.

Esasen, havanın belirli bir kablonun ısıyla ıslatılmış iç kısımlarına temas etmesini ve tutuşmasını önleyerek tehlikeleri önemli ölçüde azaltan bir yangın geciktirici kaplamadır.

Ayrıca, plenum dereceli kablolar yandığında çok daha az zehirli duman yayar. Bu nedenle, acil bir durumda, kurulumunuz yüksek yoğunlukta insan işçilerin bulunduğu bir yerde ise, plenum bir zorunluluk olacaktır.

3. Saf Bakır veya Bakır Kaplı Alüminyum Olduğunu Kontrol Edin

Maliyet tasarrufu sağlayan birçok önlemde olduğu gibi, bir karar vermeden önce maliyetleri ve faydaları her zaman dikkatlice tartmak önemlidir.

Üreticilerin genellikle kablo üretim maliyetlerini düşürmesinin bir yolu, saf bakır teller yerine bakır kaplı (veya daldırılmış) alüminyum teller kullanmaktır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kalite kaybıyla birlikte gelir.

Beklemeyeceğiniz şey, bu kaybın büyüklüğüdür. Bakır kaplı alüminyumdan iletilen sinyallerin, bakır teller üzerinden gönderilen sinyallerin yalnızca% 60-68’i kadar verimli olduğunu gösteren kayıtlarda bir kaynak var.

Daha da kötüsü, ucuz tellerin yoğun bir yük altında aşırı ısınabilmesidir. Birincil kabloya bağlanan birkaç LED ışığı kadar basit bir şey bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir.

Son olarak, alüminyum teller zamanla bozulmaya daha yatkındır, yani saf bakır muadillerine göre çok daha erken değiştirilmeleri gerekecek.

4. TIA ve IEC Standartlarını arayın

Telekomünikasyon Endüstrisi Birliği (TIA), telekom ürünleri ve hizmetleri için ticari binaları ele alan bir dizi standart yayınladı.

Bu standartlar işbirliğine dayalı, komite odaklı standartlardır ve tüm yeni ürün geliştirmede en son bulgulara uyulmasını sağlar. Katkıda bulunanlar mühendislerdir ve yoğun olarak odaklandıkları bir alan yapısal kablolamadır .

Tahmin edebileceğiniz gibi, yapısal kablolama standartları, bir yapının kablolanmasının beklendiği yönergelerdir. Yapısal kablolamanın aslında 6 bileşeni vardır .

  • ISP sağlayıcısı ile Giriş Tesisleri (EF) iletişim noktası
  • Kampüs için Ekipman Odası (ER) merkezi telekom
  • Omurga Kablolama ara bağlantı ve alt sistem kabloları
  • Telekom Odası (TR) ve Telekom Muhafazası (TE)
  • Yatay Kablolama (Kablolama Alt Sistemi 1)
  • Çalışma Alanı (WA)

100 ohm bükümlü çift kablolama (Cat5e ve Cat6) bu yapı yönergelerinin en büyük parçası olduğundan, bu nedenle kablolamanın kendisinin dayanıklı ve yüksek kaliteli olması çok önemlidir.

Bu arada, tipik bir kablolama sisteminin ömrü yaklaşık 16 yıldır. Öyleyse, yüksek kaliteli kablolamanın müşterilerinize uzun vadede çok para kazandırabileceği mantıklıdır!

Dikkate alınması gereken diğer önemli standart IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) tarafından ortaya konmuştur. IEC, tüketicileri korumak için ISO / IEC / IEEE 8802-3: 2014 arasındaki ortak çabanın bir parçasıdır .

Bu standartlar, 1 Mbps ile 100 Gbps arasındaki seçilen hızlar için ağ çalışmasını hedefler. Ürün geliştirmenin bir parçası olarak bu standartları destekleyen üretici literatürüne bakın.

5. Nereden Satın Aldığınıza Dikkat Edin

Ne arayacağınızı öğrendikten sonra, tek bir uyarı ile kablolarınızı hemen hemen her yerde tereddüt etmeden satın alabilirsiniz. Daima üreticinin adını dikkate alın.

UL, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya hizmet vermektedir, ancak satın almadan önce yine de dikkatli olmak isteyeceksiniz. Bir şey şüpheli veya gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyledir.

Kaliteli kablo için peşin ödeme yapmak, yoldaki gereksiz yangın hasarlarını onarmaktan daha iyidir.

Müşterilerinizin finansal yatırımları ve Ethernet Kablosu ağlarını kurmanın size maliyeti olan zaman ve çaba, işlerin ilk seferde doğru yapılmasını kritik hale getirir. Ne kadar hazırlıklı olursanız olun her zaman ters gidebilecek şeyler olabilir, ancak kablo tesisatı söz konusu olduğunda kurnazca düşünmek tehlikelerle dolu bir yoldur.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Call Now ButtonTıkla Hemen Ara