Elektrik kablosu türleri

Elektrik kablosu türleri

Reka Cables’ın ürün yelpazesi, tesisat kabloları, TKF Kablo kontrol ve enstrümantasyon kabloları, yangına dayanıklı kablolar, güç kabloları ile orta ve yüksek gerilim kablolarından oluşmaktadır.

Elektrik kablosu türleri
Elektrik kablosu türleri

Kurulum kabloları

Reko tesisat kablolarında kullanılan PVC malzemeler uzun kullanım ömrüne ve mükemmel montaj özelliklerine sahiptir. Yangın yaymazlar. Kurşunsuz PVC bileşikleri normal çalışma koşullarında güvenlidir. Çalışma özellikleri ve dengeli kurulumları sayesinde, bu yüksek kaliteli kablolar düzenli kullanımda mükemmeldir.

Halojensiz kurulum kabloları da mevcuttur. Halojensiz kabloların malzemeleri geri dönüşümü kolaydır ve PVC içermezler. Tesisat kabloları sadece az miktarda duman üretir ve yangınları tek tek veya yığın halinde yaymazlar.

Kontrol ve enstrümantasyon kabloları

Reka Kablolarının kontrol kabloları iç ve dış mekanlarda sabit kuruluma uygundur. Düzenli kullanıma uygun, kurşunsuz PVC bileşikleri içeren yüksek kaliteli kablolardır.

Halojensiz kontrol kabloları da mevcuttur. Halojensiz kontrol kabloları, bir yangın durumunda yalnızca az miktarda duman üretir ve demetler halinde kullanıldıklarında yangın yaymazlar.

Halojensiz enstrümantasyon kabloları iç ve dış mekanlarda sabit kurulum için uygundur. Enstrümantasyon kabloları otomasyon, enstrümantasyon ve proses kontrol sistemlerinde, sinyal ve gözetim sistemlerinde veri aktarımı amacıyla kullanılmaktadır.

Tüm enstrümantasyon kablolarımızı halojensiz versiyonlar olarak üretiyoruz. Halojensiz enstrümantasyon kablolarında kullanılan malzemelerin geri dönüşümü kolaydır ve PVC içermez. Bu kablolar sadece az miktarda duman üretirler ve yangınları tek tek veya demetler halinde yaymazlar.

Yangına dayanıklı kablolar

Yangına dayanıklı kablolar, güç kaynağının yangın sırasında da emniyete alınması gereken uygulamalar için uygundur. Halojen içermezler ve bir paket halinde kullanıldıklarında herhangi bir PVC veya yayılma yangınları içermezler. Malzemelerinin geri dönüşümü kolaydır.

Yangına dayanıklı Flamerex kabloları, özellikle yangın durumunda alarm, kontrol, sinyal ve enerji besleme sistemlerinin çalışmasının gerekli olduğu kurulumlar için tasarlanmıştır.

Reka Cables yangına dayanıklı tesisat kabloları, sinyal kabloları, güç ve EMC güç kabloları sunmaktadır. Kurulumda kullanılan tüm aksesuarlar ayrıca yangına dayanıklı olmalıdır.

Yangına dayanıklı Flamerex kablolarımız halojensizdir ve yangın sırasında yalnızca bir miktar duman üretir.

Güç kabloları

Alüminyum ve bakır güç kablolarında kullanılan PVC malzemeler mükemmel montaj özelliklerine ve uzun hizmet ömrüne sahiptir. Güç kablolarının kurşunsuz PVC bileşikleri normal çalışma koşullarında güvenlidir. İç ve dış mekanlarda sabit kurulumlar için uygundurlar.

Sert alüminyum güç kabloları doğrudan zemine monte edilebilir ve kablo sürmek için uygundur.

Alüminyum ve bakır güç kablolarının halojensiz versiyonları da mevcuttur. Bakır EMC kablosunun yangına dayanıklı versiyonu da mevcuttur.

Orta ve yüksek gerilim kabloları

Yüksek gerilim kabloları maksimum 170 kV gerilimde yapılırken, orta gerilim kabloları 12–30 kV gerilim seviyesinde üretilmektedir. Alüminyum ve bakırdan imal edilmektedir.

Dryrex orta gerilim kabloları, birinci sınıf yalıtım teknolojisini temsil eden çapraz bağlı polietilen (XLPE) kullanılarak izole edilmiş plastik kablolardır. Yüksek gerilim kablolarının üretiminde de aynı teknoloji kullanılmaktadır.

Orta ve yüksek gerilim kabloları son derece güvenilirdir ve yangın derecesine sahip olduklarında özel plastikten üretilebilirler, ayrıca iç mekanlara ve tünellere de monte edilebilirler.

Türkiye’de, bu kablolar çoğunlukla hava koşullarına dayanıklı ağlar oluşturmak ve ağların güvenilirliğini artırmak için kullanılır.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Call Now ButtonTıkla Hemen Ara